top of page

Vizyonumuz

“Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü, “muasır medeniyet” seviyesinin üstüne çıkaracağız”.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mustafa Kemal Atatürk’ün yukarıdaki sözü, kurduğu genç Cumhuriyet için ulaşılması gereken hedefi net bir şekilde ortaya koymaktadır.Ülkemiz, dünya üzerindeki bilim ,sanat ve kültür bakımından en gelişmiş , halkının huzur ve refahını herşeyin üstünde tutan uygar ülkeler kategorisinde olmalı. Bunu sağlamanın en önemli basamağı ise eğitimdir. Eğer bir ülkede eğitim evrensel değerler üzerine temellenmiş ve global dünyayı okuyabilen insanlar yetiştirebiliyorsa, o ülke hızlı bir şekilde Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaktır. Üzerinde yaşadığımız dünyayı anlamanın ve ona adapte olabilmenin tek yolu ise dil öğrenmek ve öğretmekten geçer. Uygar toplum seviyesine ulaşabilmek için önce uygar toplumlarla iletişime geçmeli ve onları anlamaya çalışmalı , kültürlerini gözden geçirmeli, onları çok iyi okumalıyız. İletişime geçmek için ise dil gereklidir.

Bu yüzden Kafka Dil Akademisi olarak, ülkemizin bu hedefe ulaşmasında üstümüze düşen görevi yapmayı, insanlarımızı Almanca konuşan ülkeler hakkında bilgilendirmeyi, onların dilini, kültürünü ve yaşamlarını tanıtarak kültürlerarası bir bağ oluşturmayı amaçlıyoruz.

AYDIN TEMİZ

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kafka Akademi'de A1 Almanca Eğitimi

ÜÇ DİL En azından üç dil bileceksin En azından üç dilde Ana avrat dümdüz gideceksin En azından üç dil bileceksin En azından üç dilde düşünüp rüya göreceksin En azından üç dil Birisi ana dilin Elin ay

Türkiye'de Sağlık Personelinin Son Durumu;

''Son Hemşire istifa ettiğinde, Son ATT özele geçtiğinde, Son Doktor yurt dışına gittiğinde Çomar Adam, sağlık personelinin dövülebilen bir şey olmadığını anlayacak!'' ''Bir Türk Atasözü'' Geçenlerde

Comments


bottom of page